Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Koncert "Opowieść o Piotrusiu"

W niedzielę, 24 września na scenie OKiRu gościliśmy Studio Integracji z Łodzi pod artystycznym kierunkiem Krzysztofa Cwynara z pięknym programem muzycznym poświęconym wspomnieniu Piotra Brzóski, niepełnosprawnego mieszkańca Strykowa, który odszedł od nas w ubiegłym roku.
Na koncercie "Opowieść o Piotrusiu" artyści Studia przypominali nie tylko ulubione piosenki śpiewane niegdyś przez Piotrka ale też recytowali jego wiersze.
Dodatkowym elementem były archiwalne projekcje z muzycznych i recytatorskich występów Piotra wyświetlane na ekranie obok sceny oraz wspólne śpiewanie
zespołu wraz z nagraniem. Całości dopełnił gościnny występ członkini zespołu Partita Anny Pietrzak w piosence skomponowanej przez Krzysztofa Cwynara, a podarowanej Piotrkowi, pt. "Wszystko przed nami". Koncert zakończył kompozytor i autor tekstów oraz aranżer całości, Krzysztof Cwynar, pogodnymi życzeniami życzliwości i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy wyszli z bogatymi doznaniami i miłymi wspomnieniami o Piotrku Brzósce.