Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Mała autoreklama

1 czerwca br. w Łódzkim Domu Kultury miało miejsce radosne wydarzenie z okazji Dnia Dziecka - Wielki 48 Finał Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego "Świerszczykowe Wierszyki". Dla grona dzieci z naszej Gminy to był szczególny dzień - kilkoro z nich zdobyło znaczące nagrody.

W konkursie recytatorskim na szczeblu wojewódzkim 5 naszych dzieci stanęło do rywalizacji - Ewa Sadecka, Alicja Gabara, Tymon Jagielski, Antoni Kapliński, Kazimierz Karpiński. Wszystkie dostały nagrody, a jedną z 8 GRAND PRIX zdobył Antoni Kapliński z Niesułkowa.

W konkursie plastycznym na ilustracje do tomiku poezji łódzkiej poetki Elżbiety Gorzkiej-Kmieć "Ekozmartwienia Pingwina Tolusia" GRAND PRIX otrzymały dzieci z wtorkowej grupy plastycznej z zajęć na PKP: Oliwia Śliwa oraz Krzysztof Strasik. Ich ilustracje są wydrukowane w tomiku poezji dla dzieci. Natomiast kolejna grupka z wtorkowych zajęć: Zuzanna Piątkowska, Maria Głowacka, Liliana Budziarska otrzymały w tym samym konkursie I NAGRODĘ.

Cała impreza była wielkim świętem dzieci - przedstawienie teatralne, występy laureatów, warsztaty plastyczne, spotkania, zabawy, wernisaż prac plastycznych. Gratulujemy naszym laureatom, ich rodzicom i opiekunom.