Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Piknik Rodzinny i Wieczór Sobótkowy 2018

23 czerwca nad Zalewem w Strykowie odbył się Piknik Rodzinny oraz Wieczór Sobótkowy zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie. O godz. 16:00 rozpoczął się festyn, podczas którego dzieci mogły skorzystać z darmowych atrakcji – dmuchanych zjeżdżalni, bungee, fotobudki, kącika plastycznego, w którym każdy mógł własnoręcznie stworzyć prezent oraz animacji, które pomimo niesprzyjającej aury rozgrzały atmosferę – odbył się m.in. „mundialowy” mecz oraz inne zawody zapewniające dużą dawkę emocji.
Atrakcje przygotował także Komisariat Policji w Strykowie, dzięki czemu wszyscy chętni mogli zwiedzić wnętrze samochodów policyjnych, przymierzyć strój bojowy, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód w alkogoglach.
Na pikniku wystąpił również zespół wokalny Samosiejka, działający przy OKiR w Strykowie, którego instruktorem jest Marek Nowicki.

Wieczór Sobótkowy rozpoczął energetyczny koncert zespołu Nagła Zmiana Klimatu. Następnie wystąpiła BAYERA. Mimo deszczu, charyzmatyczny wokalista Radek rozgrzał strykowską publiczność.

Podczas imprezy odbył się także konkurs na najpiękniejszy i najciekawszy wianek sobótkowy. W tym roku zgłoszonych zostało 11 prac, a jury przyznało następujące nagrody:


I miejsce

Martyna Pietrasik

Kasia Brynkiewicz

Martyna Przybysz

II miejsce

Madzia Ciołek

Kinga Pietrasik

III miejsce

Madzia Królak

Paulina Kowalska
Irena Kuzewicz

Wyróżnienia

Madzia Szczepaniak

Liliana Budziarska

Anita Głowacka

 

Zgodnie z tradycją odbyło się również ognisko z kiełbaskami zapewnionymi przez OKiR w Strykowie oraz wspólne puszczanie wianków. Wieczór zwieńczył zachwycający pokaz fajerwerków.
Serdeczne podziękowania dla Straży Pożarnej ze Strykowa oraz Jednostki Robót Publicznych za pomoc w zorganizowaniu imprezy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i do zobaczenia za rok!