Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne zostały utworzone w październiku 2015 roku wraz z powstaniem świetlicy dworcowej "Stacja Kultura", mieszczącej się w budynku stacji PKP. W zajęciach prowadzonych przez dwóch instruktorów, Panią Agnieszkę Kacprzak oraz Annę Fortunę, uczestniczy około 60 dzieci w trzech grupach w wieku od 5 do 13 lat.

Dzieci wykonują prace w różnorodnych technikach plastycznych takich jak rysowanie ołówkami i markerami, wycinanki z papierów kreatywnych, kolorowych, bibuły i origami, praca w filcu i piankach kreatywnych, malowanie akrylami, akwarelami, plakatówkami i farbami do szkła, lepienie w plastelinie, glinie i modelinie, odlewy gipsowe, elementy techniki decoupage, czy też praca z materiałami kreatywnymi. Dodatkowo prowadzone są zabawy pobudzające wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Co roku instruktorzy starają się także zrealizować dodatkowe, zewnętrzne warsztaty rodzinne dla dzieci wraz z opiekunami.

Prace regularnie eksponowane są  w gablotach oraz na tablicach wystawienniczych w holu poczekalni PKP., wysyłane są także na międzynarodowe, ogólnopolskie i wojewódzkie konkursy plastyczne, zdobywając nagrody i wyróżnienia.