Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Nauka Gry Na Instrumentach

Od 2019 roku wprowadziliśmy zajęcia nauki gry na instrumentach: perkusji, gitarze elektrycznej oraz instrumentach klawiszowych.
Pod okiem instruktora Arkadiusza Mirowskiego, który sam jest muzykiem grającym i śpiewającym, dzieci i młodzież zgłębiają tajniki
gry i także śpiewu. Zajęcia odbywają się w grupie oraz indywidualnie. Docelowo chcemy utworzyć dziecięco-młodzieżowy zespół muzyczny, który będzie...
czytaj więcej

Zespół tańca współczesnego AGAT

 

Tej inicjatywy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. AGAT, to nie tylko nie zespół, ale również doskonała marka. Powstał w 1995 roku.
Od samego początku kieruje nim pani Agnieszka Waszkiewicz. Zespół liczy ponad sto siedemdziesiąt osób w wieku 5-20 lat. AGAT bierze udział we wszelkich ogólnopolskich, wojewódzkich i regionalnych przeglądach, turniejach i konkursach tanecznych m.in. w Tomaszowie Mazowiecki, Kutnie,...

czytaj więcej

Zespół Tańca Towarzyskiego TWIX

Klub Tańca Towarzyskiego TWIX - powstał w 1991 roku.
Zespół prowadzony jest przez Bogumiłę Drobińską, której fachowość i profesjonalizm pozwolił na doskonały dobór uczestników do klubu. Obecnie istnieją pary z kategoriami E, 2D, 2C, 2B i S – najwyższą międzynarodową. Pary uczestniczyły w obozach, szkoleniowych, brały udział w przeszło 200 Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego zdobywając najwyższe stopnie...

czytaj więcej

Grupa Teatralna "Pod sceną"

Dziecięca Grupa Teatralna POD SCENĄ istnieje od 2009 roku. Grupę prowadzi instruktor teatralny Rafał Mikołajewski.
W latach 2007-2009 Pan Rafał Mikołajewski przygotowywał przedstawienia cyrkowe i cyrkowo-teatralne. Od 2009 roku grupa rozpoczęła konfrontować się z innymi dziecięcymi teatrami na rożnych przeglądach i festiwalach.

Spektakle grupy:

- Historia Małego Clowna - premiera 6.12.2007
- Legenda o Strykowie -...

czytaj więcej

Chór Seniora ECHO

Chór został założony w 1996 roku, prowadzony jest przez pana Marka Nowickiego. Uczestnicy chóru wyjeżdżają na różne przeglądy (np.Koluszkowski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniora, Biesiada pod Złotym Liściem w Łasku), biorą udział w wewnętrznych i zewnętrznych uroczystościach organizowanych lub współorganizowanych przez Dom Kultury, jak np. Dożynki, Dni Strykowa, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Zespół wokalny SAMOSIEJKA

Zespół wokalny SAMOSIEJKA powstał w 2015 roku.
Prowadzony jest przez Pana Marka Nowickiego.

czytaj więcej

Nauka gry na gitarze

Warsztaty z gry na gitarze zostały utworzone w październiku 2015 roku wraz z powstaniem świetlicy dworcowej " Stacja Kultura", mieszczącej się w budynku stacji PKP. W zajęciach  prowadzonych przez instruktora Rafała Tomczyka,  uczestniczy około 20 dzieci w 3 - 4 osobowych grupach.

3 czerwca 2016 roku odbył się pierwszy koncert pt. "Harce na gitarce". Zaprezentowała się orkiestra gitarowa, zespoły gitarowe, a także występy...

czytaj więcej

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne zostały utworzone w październiku 2015 roku wraz z powstaniem świetlicy dworcowej "Stacja Kultura", mieszczącej się w budynku stacji PKP. W zajęciach prowadzonych przez dwóch instruktorów, Panią Agnieszkę Kacprzak oraz Annę Fortunę, uczestniczy około 60 dzieci w trzech grupach w wieku od 5 do 13 lat.

Dzieci wykonują prace w różnorodnych technikach plastycznych takich jak rysowanie ołówkami i markerami,...

czytaj więcej

Zajęcia komputerowe 50+

Program zajęć komuterowych "50+" został utworzony w Październiku 2016r. Skierowany jest do osób starszych oraz seniorów.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie i mają na celu umożliwienie nabycia i utrwalenia praktycznych umiejętności jak obsługa komputera, podstawowych programów oraz korzystanie z internetu czy też obsługa urządzeń elektronicznych takich jak np. aparat cyfrowy, telefon.


Zajęcia odbywają się...

czytaj więcej