Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne 2019

W Czwartek 28 marca br. w Domu Kultury w Strykowie odbyły się wielkanocne coroczne warsztaty plastyczne skierowane do wszystkich pań z terenu naszej gminy. Wdzięcznym tematem były domki wielkanocne z papierowej wikliny,barwione i ozdabiane materiałami kreatywnymi - piękna ozdoba na zbliżające się święta. Pod koniec warsztatów, które prowadziła pani Agata wszystkie panie wykonały twórcze i piękne prace, które prezentujemy na kilku zdjęciach.

czytaj więcej

Aktualności WszystkieImprezyKonkursyOgłoszeniaPliki do pobraniaWarsztaty

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Zakręceni na taniec" Bełchatów 2019

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne „Zakręceni na Taniec” za nami. Do Bełchatowa 14 kwietnia 2019 r. zjechały się taneczne grupy z różnych miast Polski m.in. Poznania, Płocka, Strawczyna, Grójca, Głowna, Bełchatowa i oczywiście naszego Strykowa.
W całym konkursie zobaczyliśmy ponad 70 prezentacji tanecznych w różnych kategoriach wiekowych i w różnych stylach.

Oto wyniki naszych „Agatek”:

Nagrody Specjalne:

czytaj więcej

Konkurs "Wielkanocna kartka z kalendarza" 2019

13 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „ Wielkanocna Kartka z Kalendarza”.
Oczywiście ku naszej radości bardzo licznie wzięły w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy:
KGW w Kalinowie, KGW w Starym Imielniku, KGW w Koźlu, KGW w Ciołku, KGW w Pludwinach, KGW w Osse, KGW w Warszewicach/Cesarce, KGW w Swędowie, KGW w Tymiance, Klub Seniora...

czytaj więcej

UWAGA! KONKURS! "Stryków w obrazach - 625 lat miasta"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie pt. "Stryków w obrazach - 625 lat miasta" organizowanym przez Ośrodek Kultury i Rekreacji we współpracy z Urzędem Miejskim w Strykowie - Wydział Promocji i Rozwoju. Celem konkursu jest m.in. uczczenie i rozpropagowanie 625. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu oraz zainteresowanie społeczności historią lokalną. ;)

czytaj więcej

Przegląd Małych Form Teatralnych APLI-PAPLI Ozorków 2019

Oto mała relacja z Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych APLI-PAPLI w Ozorkowie. Nasza Grupa Teatralna POD SCENĄ zaprezentowała się ponownie na wysokim poziomie artystycznym zdobywając na przeglądzie ex aequo pierwszą nagrodę wraz z łódzką Dziecięcą Grupą Teatralną "Lustro". Ponownie nagrodę Jury za najlepszą grę aktorską zdobył Tymon Jagielski. 
Grupę Teatralną POD SCENĄ uczy, wychowuje i wprowadza w świat...

czytaj więcej

VI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej Łeba 2019

W dniu 06/04/2019 r. w Łebie odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej. 
Oczywiście Zespół Tańca Współczesnego AGAT z całą energią przystąpił do wyzwania.
Nie obyło się więc bez nagród i wyróżnień. 
Należy podkreślić, że w całym konkursie grupa AGAT była jedną z dwóch grup, która reprezentowała w ogóle instytucje kultury, reszta grup tanecznych była związana z prywatnymi szkołami baletowymi i...

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocny Wazon" 2019

Wyniki konkursu plastycznego "Wielkanocny Wazon".
W dniu 08/04/2019 r. poznaliśmy laureatów konkursu wielkanocnego pn. "Wielkanocny Wazon". 11/04/2019 r. odbyło się oficjalne odebranie nagród przez dzieci i mały prezent dla wszystkich w postaci przedstawienia pn. Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci. Zapraszamy na krótką fotorelację ;)

czytaj więcej
Kultura jest tym co sprawiło, że człowiek jest czymś innym niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie...
Andre Malraux

Kontakt

Ośrodek Kultury i Rekreacji
Pl. Łukasińskiego 4
95-010 Stryków


tel. 42 719 81 52
fax. 42 719 82 18
kom. 513 014 303
NIP: 733 10 86 507