Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Aktualności WszystkieImprezyKonkursyOgłoszeniaPliki do pobraniaWarsztaty

II SPAT Sochaczew

Grupa teatralna "Pod Sceną" prowadzona przez Rafała Mikołajewskiego zdobyła wyróżnienie na II Festiwalu Teatralnym "SPAT", który odbył się 22 marca 2018 r. w Sochaczewie. Dzieci zaprezentowały spektakl, pt.: "Kury nie pieją!"
Aktorom i prowadzącemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj więcej

Konkursy Wielkanocne dla szkół i przedszkoli 2018

Dnia 22 marca 2018 r. w Domu Kultury w Strykowie odbyło się roztrzygnięcie wielkanocnych konkursów plastycznych, pt.: "Polska Wielkanoc – projekt kartki świątecznej" dla przedszkoli i klas 0-I oraz "Polska Wielkanoc – projekt kartki świątecznej z życzeniami dla polskich kombatantów" dla klas II-VII SP i gimnazjum.
Ogółem do ustalonego terminu  16.03.17 r. wpłynęło ponad 130 prac konkursowych ze szkół podstawowych,...

czytaj więcej

Japońska Sztuka Układania Wstążek - Kanzashi

Metoda Hana Kanzashi wykorzystywana jest współcześnie do tworzenia przepięknej biżuterii artystycznej z motywami kwiatowymi . Sztuka ta narodziła się ponad dwieście lat temu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wykonywana  poprzez umiejętne przycinanie i sklejanie satynowych wstążek.

Technikę tą miały okazję poznać uczestniczki warsztatów zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.  Zajęcia poprowadziła Pani Jadwiga...

czytaj więcej

Zajęcia plastyczne PKP - informacja

 

 

UWAGA!

 

Dnia 3 kwietnia 2018 r. (wtorek) zajęcia plastyczne prowadzone na stacji PKP nie odbędą się. Kolejne zgodnie z planem – 10.04.2018 r.

czytaj więcej

Moskwa 2018

Dzień Kobiet 2018 w Domu Kultury w Strykowie

W dniu 11 marca w Domu Kultury w Strykowie z okazji Dnia Kobiet odbył się wspaniały koncert w wykonaniu Anny Cymmerman- solistki Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Anny i Romualda Spychalskich-  występujących na estradach w Polsce, USA i Kanadzie.  Wykonawcy zaprezentowali arie i duety ze znanych operetek i musicali oraz przeboje z repertuaru światowego. Licznie zebrana publiczność mogła usłyszeć takie przeboje jak Memory, Woman in...

czytaj więcej
Kultura jest tym co sprawiło, że człowiek jest czymś innym niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie...
Andre Malraux

Kontakt

Ośrodek Kultury i Rekreacji
Pl. Łukasińskiego 4
95-010 Stryków


tel. 42 719 81 52
fax. 42 719 82 18
kom. 513 014 303
NIP: 733 10 86 507