Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne 2019

W Czwartek 28 marca br. w Domu Kultury w Strykowie odbyły się wielkanocne coroczne warsztaty plastyczne skierowane do wszystkich pań z terenu naszej gminy. Wdzięcznym tematem były domki wielkanocne z papierowej wikliny,barwione i ozdabiane materiałami kreatywnymi - piękna ozdoba na zbliżające się święta. Pod koniec warsztatów, które prowadziła pani Agata wszystkie panie wykonały twórcze i piękne prace, które prezentujemy na kilku zdjęciach.

czytaj więcej

Aktualności WszystkieImprezyKonkursyOgłoszeniaPliki do pobraniaWarsztaty

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, pomimo deszczowej aury strykowianie nie zawiedli i licznie przybyli na wspólne kwestowanie.

Na strykowskiej scenie gościliśmy Iwonę Węgrowską, Diwerse Dance, Amoll Band, Dj Zet.

Oprócz atrakcji muzycznych Organizatorzy zapewnili stoiska ze strażackim bigosem, ciastami upieczonymi przez rodziców z SP nr 1 oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Stryków.

Na...

czytaj więcej

Sukcesy małych grafików w wojewódzkim konkursie plastycznym w Zgierzu

Kolejne sukcesy uczestników wtorkowej grupy plastycznej na Stacji Kultura w Strykowie. W konkursie grafiki dziecięcej "Czerń i biel - światło i cień", gdzie wpłynęło ponad 120 prac, nagrody otrzymały prace:

Oliwii Śliwy - 8 l.

Gabrieli Walak - 9 l.

Zlaty Pidkovych - 9 l.,

a kwalifikację do wystawy pokonkursowej w Galerii MOK w Zgierzu otrzymały:

Józefina Lewandowska - 10 l.

Angelika Piotrowska - 10 l.

czytaj więcej

Koncert Noworoczny 2019

Sobotnie popołudnie w Domu Kultury upłynęło na poetyckim i balladowym koncercie znakomitek łódzkiej artyski Elżbiety Adamiak, która wraz z mężem Andrzejem Poniedzielskim prowadzi klub muzyczny Przechowalnia w Łodzi. Niezwykły klimat muzyki i tekstów pisanych przez artystkę oraz interpretacji poezji polskich okraszony eleganckim humorem oczarował publiczność na dobre półtorej godziny. Nie zabrakło znanej piosenki "Jesienna...

czytaj więcej

Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2019

Świąteczne życzenia

czytaj więcej

Rodzinne warsztaty świateczne na PKP fusing

W grudniu przed świętami uczestnicy zajęć plastycznych na Stacji Kultura na PKP w Strykowie miały zorganizowane rodzinne warsztaty twórcze, w których dziecko i opiekun  wykonywali prace w kilku ciekawych technikach. Cztery grupy plastyczne pracowały w technice szkła topionego  (fusing), mozaiki z kamyków, koralików Pyssla oraz suchej porcelany.  Zadowolenie dzieci było podwójne - z faktu wykonania pięknej pracy plastycznej oraz...

czytaj więcej
Kultura jest tym co sprawiło, że człowiek jest czymś innym niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie...
Andre Malraux

Kontakt

Ośrodek Kultury i Rekreacji
Pl. Łukasińskiego 4
95-010 Stryków


tel. 42 719 81 52
fax. 42 719 82 18
kom. 513 014 303
NIP: 733 10 86 507